poniedziałek, 1 października 2007

Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia metalowe należą do najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w polskim budownictwie. Można zamontować metalową siatkę ogrodzeniową, siatkę metalową ze specjalnym wzmocnieniem lub ręcznie kute metalowe ogrodzenie.

Metalowa sitka ogrodzeniowa zazwyczaj jest splatana lub zgrzewana z drutu o średnicy 2,2 - 6 mm. Może być wykonana z ocynkowanego drutu i dodatkowo powlekana tworzywem sztucznym (PCV lub poliester). Siatkę najczęściej kupuje się w zwojach (15 - 25 metrów). Wysokość waha się w granicy od 1 m do aż 2 metrów.

Ogrodzenie to składa się z metalowych słupków głównych (naciągają i usztywniają całą konstrukcję), słupków pośrednich, poziomych lin usztywniających a także z rozpiętej na słupach siatki ogrodzeniowej. Główne słupki ogrodzenia umieszcza się co ok. 30 metrów, zaś słupki pośrednie co 2,5 - 3 metry.

Główna zaletą metalowej siatki ogrodzeniowej jest jej niska cena oraz prosty montaż. Niestety ogrodzenie to jest mało estetyczne i słabo odporne na korozje.

Ręcznie kute przez kowala metalowe ogrodzenie są trwałe i często dzięki elementom dekoracyjnym estetyczne i atrakcyjne wizualnie. Są jednak drogie i rzadko kiedy inwestorzy decydują się na ogrodzenie całej posesji tą formą ogrodzenia.

źródło: http://www.nowoczesnydom.pl

Brak komentarzy: